Ubisoft, jedan od pet najvećih izdavača video igara u svetu, otvorio je vrata svog studija u Beogradu danas, gde su predstavljeni najnoviji projekti i budući planovi za srpsko tržište video igara.
Ubisoft Beograd je najnoviji produkcioni studio u Ubisoft mreži i četvrti produkcioni studio u Istočnoj Evropi, gde u okviru grupe već posluju studio u Bukureštu (od 1992.), Sofiji (od 2006.) i Kijevu (od 2008.).
Otvaranje novog studija i kontinuirano širenje Ubisoft tima u ovom regionu predstavlja logičan korak za kompaniju kada se uzmu u obzir značajni rezultati i iskustvo stečeni do sada u Istočnoj Evropi, kao i rast IT sektora u regionu i odlični stručnjaci u relevantnim oblastima.
„Kao globalna kompanija, Ubisoft je stalno u potrazi za tržištima sa visokim potencijalom za rast i na kojima postoje strast, veštine i stručnost za kreiranje najboljih igara. Odlična reputacija koju Srbija ima u različitim tehnološkim oblastima savršeno se uklapa u globalnu viziju i ciljeve kompanije Ubisoft“, izjavio je Sebastijan Delen, generalni direktor za Ubisoft Bukurešt, Ubisoft Kijev i Ubisoft Beograd.
„Ubisoft donosi dugogodišnje iskustvo i stručnost na srpsko tržište i na taj način doprinosi razvoju lokalne industrije video igara“, rekao je Nenad Tešović, koordinator produkcije za Ubisoft studio u Beogradu i dodao: „Ubisoft ima ambiciozne planove za studio u Srbiji, nudi kompetitivne uslove rada i privlači vrhunske programere.“
U prethodnih nekoliko meseci, Ubisoft Beograd je radio na razvoju PC verzije Tom Clancy’s Ghost Recon® Wildlands, jednog od najvećih AAA brendova u kompaniji Ubisoft. Tim trenutno broji 20 članova koji blisko sarađuju sa kancelarijama u Bukureštu i Parizu na ovoj igri i uzbuđeni su zbog predstojećih projekata na kojima će sarađivati sa drugim iskusnim studijima. Planirano je da do kraja godine tim broji 40 članova, kao i da obuhvata druge profesionalne profile. Činjenica da kompanija Ubisoft pruža te mogućnosti na srpskom tržištu je priznanje kvaliteta i kreativnosti koju srpski programeri i dizajneri mogu da ponude globalnoj industriji.