U prepunom Delfi kafeu u SKC-u Vedrana Rudan je čitaocima predstavila svoju jedanaestu knjigu a sedmi roman „Muškarac u grlu“, u čemu joj je pomogao dugogodišnji urednik, pisac Vladimir Arsenijević.
Kroz odnos glavne junakinje s nekoliko različitih muškaraca, Vedrana Rudan u najnovijem delu razvija nekoliko tematskih okvira koje u svojoj prozi ranije nije doticala. Ispod pojavnog, spoljašnjeg sloja narativa lagano izbija opor utisak o nemogućnosti komunikacije, o teškoćama na koje nailazimo u nastojanjima da dosegnemo ideal istinske bliskosti između dvoje ljudi, o tome kako smo čak i u najbliskijim vezama koje u životu uspemo da ostvarimo ipak osuđeni na to da do kraja ostanemo zarobljeni u sebi samima.
„Mene su iznenadili ti likovi, koji uopšte ne liče na mene, toliko su neki ženski likovi čvrsti, znaju šta hoće, toliko su neki muški likovi krhki. Ja sam bila jako zadovoljna tim ljudima, kao da taj roman nisam ja napisala“.
Vedrana Rudan u svojim prethodnim knjigama nije bila baš puna milosti prema muškarcima, ali u novom romanu to se promenilo. „Drago mi je što su muškarci u mojoj knjizi dobili priliku da budu krhki, da budu nežni, i da budu ono što neki od njih jesu, topla ljudska bića.“
Vladimir Arsenijević koji je uz Vedranu Rudan od njenih spisateljskih početaka, istakao je da je „Muškarac u grlu“ njen zaista najzreliji roman sa književnog aspekta i istakao da je Vedrana na sjajan način pokazala (ne)mogućnosti komunikacije, na šta se autorka duhovito nadovezala da je „komunikacija između muškarca i žene najbolja posle razvoda“.
Publika je uživala u razgovoru sa Vedranom, a najhrabriji su na poklon dobili i njenu prethodnu knjigu u izdanju Lagune „Zašto psujem“, nakon čega je usledilo potpisivanje koje je trajalo više od sat vremena.
Pročitajte novi roman Vedrane Rudan „Muškarac u grlu“ i proverite zašto su njene knjige među najčitanijima u regionu.