Najčešće greške
Uređivanje životnog prostora ozbiljan je posao. Ipak mnogo je onih koji misle da je za željeni efekat dovoljno samo da kupe nameštaj koji im se sviđa. Evo i nekoliko saveta kojima bi trebalo da se vodite kako biste uštedeli novac i živce…
Ono što je najbitnije jeste da odgovorite na nekoliko pitanja pre nego se upustite u kupovinu. Prvo je da li tražite nameštaj za manji ili veći prostor, za koliko članova porodice, i šta očekujete od takvog nameštaja (da li da na njemu spavaju gosti ponekad, da li služi samo za sedenje ili i za spavanje, svakodnevno korišćenje)?
Ukoliko kupujete za manji prostor, bitno je da uzmete nameštaj u svetlijoj boji čime postižete da vaš stan izgleda veći. Nikako se ne odlučujte na teške i glomazne delove, najbolje je da odaberete nameštaj jednostavnog dizajna. Ukoliko imate kuću sa visokim prostorijama i sa dosta prostora, klasičan nameštaj je pravi izbor.
Kako nameštaj ne kupujete svake godine, a kamo li svaki dan, prvo što morate da uradite jeste da dobro isplanirate gde će šta da vam stoji. Odmah potom i izmerite prostor predviđen za određeni nameštaj kako biste kupili sve po meri. Centimetar manje ili više nije zanemarljiv, zato budite precizni. Bitno je da za saučesnika u kupovi odaberete osobu koja je vedra, koja vam prija i što je najvažnije, koja se razume i uživa u uređivanju životnog prostora. Vaše psihičko stanje više je nego bitno u ovakvoj akciji. Za biranje pravog nameštaja potrebno je vreme. Nemojte biti stidljivi u komunikaciji sa prodavcem i slobodno ga pitajte za njegovo mišljenje, mogućnosti popusta. Obiđite sve radnje, pogledajte šta je sve u ponudi, uporedite cene, kvalitet, pa čak i uslove prenošenja nameštaja do vašeg stana. Bitno je da se potpuno pripremite i savladate ovaj svakako težak posao, kako se ne bi desilo da budete nezadovoljni.
foto: Tijana Janković