Otvaranje izložbe slika i grafika sarajevskih umetnika Mensura Parovića i Borisa Čistopoljskog biće održano u četvrtak, 16. oktobar u 19 časova u galeriji Uroboros, ulica Kralja Milana 13 I sprat stan 3.
Izložbu je moguće posetiti od 16. do 26. oktobra, u prostoru galerije, svakog dana od 15 do 21 čas.
Nakon dugogodišnje plodne saradnje Galerije Kuloar iz Matematičke gimnazije u Beogradu i Srednje škole primenjenih umjetnosti iz Sarajeva, u okviru Beokulisa (regionalnog likovnog konkurska za srednjoškolce), ove jeseni će u Beogradu biti prikazani radovi dva likovna pedagoga iz Sarajeva i njihovih učenika. Boris Čistopoljski i Mensur Parović, likovni pedagozi, imaće priliku da se u Beogradu prikažu u svojstvu umetnika i to u beogradskoj galeriji Uroboros, od 16. do 26. oktobra, dok će njihovi učenici, u periodu od 16. oktobra do 17. novembra, radove izložiti u prostorijama Matematičke gimnazije u Beogradu.
Mensur Parović – Rođen je 1961. godine u Prijepolju. Akademiju likovnih umetnosti u Sarajevu odsek slikarstvo završio je u klasi profesora Milivoja Unkovića. Član je udruženja likovnih umetnika Bosne i Hercegovine od 1988. godine. Zaposlen je na mjestu direktora u srednjoj školi primenjenih umetnosti u Sarajevu.
Boris Čistopoljski – Rođen 1959.godine u Sarajevu gde je završio Školu primijenjenih umjetnosti i Akademiju likovnih umjetnosti. Član ULUBIH-a od 1987. Radi kao profesor grafike u Srednjoj školi primijenjenih umjetnosti Sarajevu. Autor je mnogih plakata, kataloga, scenografija za televiziju, pozorište, koncerte i manifestacije različitog karaktera.
Studio Uroboros osnovan je 2009. godine. Studio Urobors nastoji da, nakon veka potpune vivisekcije slike, okupi stvaraoce koji pokušavaju da ponovo uspostave autohtoni jezik likovnog medija, poštujući kako tradicionalne obrasce predstavljanja, tako i iskustva vezana za istraživanje novih likovnih formi. Poseban naglasak dajemo savremenim postavkama izložbi, koje se rukovode principom multidisciplinarnosti i saradnjom sa stvaraocima iz različitih humanističkih nauka, sa ciljem da se umetnička dela na što autentičniji način približe publici.