IMG 0780

17. Festival koreografskih minijatura

17. Festival koreografskih minijatura biće održan od 11. do 14. maja u Narodnom pozorištu i u Bitef teatru, a u organizaciji Udruženja baletskih umetnika Srbije. Festivalski program se sastoji od takmičarskog, revijalnog i pratećeg programa, a biće organizovane i radionice.

 

[sections]
[section title=”Takmičarski program festivala“]

11. maj 2013.

14.00 h, Narodno pozorište u Beogradu, scena „Raša Plaović“

Selekcija finalista takmičarskog programa festivala (ulaz slobodan)

12. maj 2013.

20.30 h, Narodno pozorište u Beogradu, scena „Raša Plaović“

Takmičarski program festivala i svečana dodela nagrada

Stručni žiri:

Rosana Hribar, koreograf i plesačica (Slovenija)

Luis Gallo Mudarra, koreograf, reditelj i pedagog (Velika Britanija/Španija)

Staša Zurovac, koreograf i plesač (Hrvatska)

Miloš Sofrenović, koreograf, reditelj i pedagog (Srbija)

Milan Rus, prvi solista Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu (Srbija)

Žiri kritike:

Milica Zajcev, kritičarka umetničke igre (Srbija)

Milica Cerović, kritičarka savremene igre (Srbija)

Slobodan Obradović, dramaturg i pozorišni kritičar (Srbija)

 

[/section]
[section title=”Revijalni program festivala“]

13. maj 2013.

20.30 h, Narodno pozorište u Beogradu, scena „Raša Plaović“

Šapanjac i jagode (LIFETIME WARRANTY GRATIS)

Forum za novi ples – Srpsko narodno pozorište

koreografija: Rosana Hribar i Gregor Luštek (Slovenija)

izbor muzike: Rosana Hribar i Gregor Luštek (Slovenija)

kostimogrfija: mr Marina Sremac

idejno rešenje scenografije: Rosana Hribar i Gregor Luštek (Slovenija)

LookerWeekly magazin Oktobarski salon 2022 baner

asistentkinje koreografa: Olivera Kovačević Crnjanski i Jasna Kovačić

izvođači: Andreja Kulešević, Jelena Marković, Frosina Dimovska, Danijela Vojnovski, Sara Tošić, Sonja Batić, Ivan Đerković, Dušan Murić

 

[/section]

 

 

[sections]
[section title=”Prateći program festivala“]

13. maj 2013.

Narodno pozorište u Beogradu, scena „Raša Plaović“

– nakon predstave Šampanjac i jagode (LIFETIME WARRANTY GRATIS)

Tribina : O Forumu za novi ples

učestvuju: Olivera Kovačević Crnjanski, Jasna Kovačić, Aleksandar Milosavljević i izvođači predstave

moderator: Milica Cerović

14. maj 2013.

20.00 h, Bitef teatar

Karmen – Odbrojavanje

predstava odseka za savremenu igru Baletske škole „Lujo Davičo“ iz Beograda

igraju: učenici II, III i IV razreda odseka za savremenu igru

koreografija: Isidora Stanišić i Dejana Budiška

muzika: Aleksandra Đokić

[/section]
[section title=”Plesna radionica“]

-namenjena učenicima završnih godina baletske škole i profesionalnim igračima,

radionicu vodi Rosana Hribar (Slovenija)

Termini i mesta održavanja:

12. maj (12-14 h), Bitef teatar

13. i 14. maj (13-15h), DKC “Majdan”

[/section]
[/sections]